Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 901822
  • Do końca roku: 197 dni
  • Do wakacji: 4 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2019-06-17

Imieniny: Laury, Leszka

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to projekt społeczno-edukacyjny organizowany przez firmę Lionfitness, cykl akcji prozdrowotnych, w skład którego wchodzą 3 zagadnienia:

  • Piramida Żywienia Przedszkolaka
  • Bezpieczny Przedszkolak
  • Przedszkolak Pełen Zdrowia


Punktem wyjścia działań Akademii Zdrowego Przedszkolaka było zdrowe żywienie małych dzieci - była to odpowiedź na wciąż narastający problem otyłości, który teraz dotyczy już najmłodszych. Obecnie działania Akademii koncentrują się nie tylko wokół zdrowego odżywiania ale również bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka ma na celu utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim, jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci w okresie wzmożonej zapadalności na grypę i przeziębienia. Zespół ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka opracowuje materiały edukacyjne w formie warsztatów (opartych głównie na zabawach) i prezentacji, które mają angażować do wspólnej pracy pracowników przedszkoli, rodziców i dzieci.


W latach 2012/2013 oraz 2013/2014 dzieci z naszego przedszkola brały udział w kolejnych akcjach  Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Efektem końcowym było otrzymanie Certyfikatów AZP.


  


Rodziców zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej niżej prezentacji przygotowanej przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka


Pliki do pobraniaPrzejdź do góry