Wtorek, 2024-03-19

DZIEŃ DOBRY TVN Z WIZYTĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

od 07.02.2024 r. od godz. 8.00 do 23.02.2024r. do godz.13.00

Opublikowanie oferty nastąpi w LUTYM 2024 r.

na stronie

mp3boleslawiec.szkolnastrona.pl

Wtedy także na stronie przedszkola zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące zasad i kryteriów rekrutacji

oraz harmonogramu naboru.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy wydrukować

i dostarczyć do przedszkola do dnia 23 LUTEGO 2024 r.

do godziny 13.00.

Brak tak złożonych dokumentów eliminuje kandydata z dalszych etapów rekrutacji
Rejestracja kandydatów przystępujących do naboru do wybranego przedszkola możliwa będzie na stronie

www.boleslawiec.przedszkola.vnabor.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Prezydent Miasta Bolesławiec informuje, iż od 1 września 2023 roku nasze miasto poszerzy swoją ofertę edukacji przedszkolnej o grupy przedszkolne w nowym budynku Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 przy ulicy Narcyzów 22 dla 150 dzieci.

Rodziców zainteresowanych przystąpieniem do rekrutacji zapraszamy serdecznie w dniu 3 marca 2023 roku od godziny 12.00 do godz. 17.00 do nowej siedziby Miejskiego  Przedszkola Publicznego nr 3 przy  ul. Narcyzów 22 w Bolesławcu celem zapoznania się z przygotowaną ofertą. W tym dniu pracownicy Urzędu Miasta Bolesławiec oprowadzą Państwa po placówce, jak również udzielą wszelkich informacji.

W nowym budynku zaplanowano sześć grup przedszkolnych z pełnym węzłem sanitarnym każdy, wydawalnię posiłków, małą salę gimnastyczną, szatnię dla dzieci, gabinet sensoryczny, zaplecze administracyjne i techniczne.

Budynek zaprojektowano jako energooszczędny oraz dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt wyposażono m.in.: w pompy ciepła, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, instalację fotowoltaiczną, trzyszybowe okna, zbiornik na wody opadowe. W ramach zadania wykonane zostały miejsca postojowe, chodniki, plac gospodarczy i ogrodzenie.

Na terenie posesji znajduje się plac zabaw z bezpiecznymi nawierzchniami oraz strefa wypoczynkowa z naturalnym zacieniem z istniejącego drzewostanu.

Teren jest oświetlony i monitorowany. Dotychczasowy koszt inwestycji wynosi ponad 6 mln zł. Środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławca.

W przedszkolu zatrudniona będzie wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna z wieloma specjalizacjami: pedagog specjalny, psycholog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, rewalidant.

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 odbywa się za pomocą systemu elektronicznego na stronie:

www.boleslawiec.przedszkola.vnabor.pl

We Wrocławiu otwarto Centrum Pomocy Dzieciom - fot. UM Wrocław

OBWIESZCZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Od dnia 1 września 2023 roku maksymalna wysokość kwoty

opłaty za każdą rozpoczętą godzinę korzystania z wychowania przedszkolnego,

po waloryzacji, wynosi 1,30 zł.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu prowadzi Centrum Wolontariatu. Koordynatorami Centrum Wolontariatu są Panie Iwona Marcinkiewicz i Marzena Zasańska.  Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do zgłaszania się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławcu ul. Cicha 7, bezpośrednio do ww. pracowników socjalnych w godzinach od 7.00 do 15.00 oraz telefonicznie pod nr 075 645 78 21 oraz 075 645 78 14.-- Karolina Prosół  MOPS w Bolesławcu tel. 75 6457825 - http://www.mops.boleslawiec.pl/