Ferie z Nosalkiem

W naszym przedszkolu prowadzimy ciekawy program logopedyczny, a jednym z jego kreatywnych elementów jest spotkanie z Nosalkiem. To zabawne zajęcia, podczas których dzieci uczą się, jak prawidłowo oddychać, co jest kluczowe dla rozwoju ich mowy i ogólnego zdrowia. Nosalek staje się sympatycznym przewodnikiem w podróży poprzez gry i ćwiczenia, które pomagają dzieciom kontrolować oddech. W ten sposób nie tylko rozwijają umiejętności logopedyczne, ale także zdobywają nowe umiejętności komunikacyjne, koncentrację i koordynację ruchową. Program ten integruje naukę z zabawą, tworząc pozytywną atmosferę rozwoju dla najmłodszych.

Dzieci spotykały się przez 5 dni z Nosalkiem, od którego dostawały wyzwania do wykonania:

1. Uśmiech -dzióbek. Wykonaj portret Nosalka w zimowym ubraniu.
  2. Wykonaj Gąsienicę, która chodzi. Skorzystaj ze słomki.
  3. Wpraw w ruch skrawki papieru, dmuchaj mocno jak wiatr, lekko niczym wiosenny powiew. Spróbuj zdmuchnąć tylko 1 skrawek papieru z talerzyka.
  4. Za pomocą słomki rozdmuchaj kleks farby na kartce. Co się pojawiło? Spróbuj zobaczyć w kleksie jakiegoś stworka, ludzika, roślinkę. Użyj wyobraźni.
  5. Możesz do lustra zrobić przeróżne miny, zamień się w groźnego niedźwiedzia lub zakochaną laleczkę. Miś polarny- wykonaj portret Niedźwiadka na talerzyku.

Na zakończenie Nosalek zabrał dzieci w świat zapachów, przygotowując im zagadki węchowe- można było rozpoznać wanilię, cynamon, goździki, oregano, miętę, pomarańczę, kawę i bergamotkę.