ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 06.10.2021 W środowe popołudnie grupa Misiaków z MPP nr 3 w Bolesławcu spotkała się na Integracyjnym Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się w gospodarstwie rodziców jednego przedszkolaka. Dzięki ich pomocy udało się zorganizować prawdziwe wykopki oraz zobaczyć sprzęt rolniczy. Dzieci poznały walory odżywcze i zdrowotne tego popularnego warzywa jakim jest ziemniak. Następnie przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych min. skakanie w workach, gorący ziemniak oraz wykonały fantastyczne antystresowe gniotki. Każdy uczestnik festynu mógł delektować się potrawami z ziemniaków ( oczywiście przygotowanych przez rodziców) - frytki, sałatki ziemniaczane, kluski śląskie, pierogi ruskie. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć ogniska, a w nim pieczonej kiełbaski i pieczonych ziemniaków. Cel pikniku został osiągnięty - było smacznie i wesoło.
       Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie, a w szególności Państwu Chwaszcz.