Kartka urodzinowa dla Blanki

„Żuczki” spełniają marzenie  chorej Blanki z woj. małopolskiego

Wszystkie dzieci uwielbiają dostawać urodzinowe prezenty. „Żuczki”, przekonały się, że nie tylko dostawanie, ale również robienie komuś prezentów może przynieść wiele radości. Kilka dni temu dzieci poznały historię 4-letniej Blanki, u której „w  główce mieszka robaczek”  i którego nie można usunąć. Dziewczynka choruje na DIPG - rozlanego glejaka pnia mózgu, a jej największym marzeniem jest to, aby w dniu jej urodzin czyli 20 września,  listonosz przyniósł jej torbę pełną urodzinowych kartek. Przedszkolaki  od razu postanowiły, że i one przyłączą się do ogólnopolskiej akcji „Kartka urodzinowa dla Blanki”,  zorganizowanej przez ciocię dziewczynki.  Z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do własnoręcznego wykonania kartek urodzinowych,   a niektóre  z nich,  z pomocą rodziców napisały również swoje pierwsze listy. „Żuczki” mają nadzieję, że wszystkie kartki spodobają się Blance, sprawią jej ogromną radość i  pozwolą choć przez chwilę zapomnieć  o chorobie.