Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Drodzy Rodzice!

Początek roku szkolnego to ważny ale także trudny okres w życiu Państwa dzieci jak również całej rodziny, niebawem maluchy dołączą do grona Naszych przedszkolaków.  Aby ułatwić dzieciom oraz rodzicom moment rozłąki związany z rozpoczęciem przez dziecko nauki w przedszkolu, organizowane są spotkania ADAPTACYJNE.

Czym jest adaptacja?

Adaptacja- to proces polegający na przystosowaniu się do nagle zmienionych warunków otoczenia materialnego, sytuacji, do nowych osób, które nieoczekiwanie pojawiają się w życiu dziecka. Adaptacja jest procesem trudnym i nie zależy od wieku dziecka, może trwać nawet do 3 miesięcy.

Zajęcia adaptacyjne to idealna okazja, by oswoić się z nowym miejscem – jeszcze w sposób “bezpieczny” z rodzicami, którzy ten pierwszy raz nie muszą zostawiać dziecka na cały dzień.

Ma również ono szansę zobaczyć, że świetna zabawa może odbywać się nie tylko w domu, ale również w przedszkolu, pod opieką Pani wychowawczyni
i w towarzystwie innych dzieci. W tyle osób pole do zabawy jest przecież szczególnie szerokie. Dodatkowo dziecko zapoznaje się z nowym miejscem, dzięki czemu nie będzie nim aż tak przytłoczone pierwszego dnia.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą adaptacji przygygotowaną przez wychowawcę grupy najmłodszej.