Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 936878
  • Do końca roku: 273 dni
  • Do wakacji: 85 dni

Kalendarium

Czwartek, 2020-04-02

Imieniny: Franciszka, Malwiny

Jesteś tutaj: Start / Delfinki

Artykuły

Wiosenne kwiaty

2020-03-31

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. To czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Ptaki wracają z ciepłych krajów, zakładają gniazda aby złożyć jajka, z których wylęgną się małe pisklaki. To czas pierwszych wiosennych kwiatów, które pojawiają się w ogrodach, parkach i lasach. Rosną w tak ogromnych liczbach, że czasem wyglądają jak wielki kolorowy dywan. Delfinki postanowiły założyć ogródek w sali i posadziły w 3 doniczkach cebule hiacynta. Pamiętamy, że do wzrostu roślina potrzebuje powietrza, słońca i wody. Nasze hiacynty zakwitły na różowo i fioletowo.

Czytaj więcej o: Wiosenne kwiaty

Dinozaury

2020-03-31

Dinozaury

2020-03-31

Dnia 06 marca 2020r w naszej sali gościł student Archeologii z Wrocławia Pan Szymon Kelm. Przybliżył nam,na czym polega praca archeologa ( badacza przeszłości człowieka na podstawie tego co znajdzie min w ziemi) oraz praca paleontologa( badacza życia dinozaurów). Mogliśmy obejrzeć mnóstwo przedmiotów, które miały bardzo wiele lat, min łuk i strzały z różnymi grotami, róg bawoła, który przerobiony został na naczynie, noże, naczynia,sztućce oraz sakiewki ze skóry. W drugiej części spotkania mieliśmy warsztaty. Na różnych stanowiskach wcielaliśmy się w role badaczy, naukowców i odkopywaliśmy w piasku biżuterię ( jak archeolog), figurki dinozaurów, kości szkieletu dinozaura( jak paleontolog). Robiliśmy także odciski stóp dinozaurów, które mogliśmy wziąć na pamiątkę do domu. Spotkanie było wyjątkowo ciekawe, ponieważ rzadko mamy możliwość oglądania i dotykania przedmiotów, które mają ponad 100 lat . Na koniec serdecznie podziękowaliśmy Panu Szymonowi i jego pomocnikowi Michałowi a za aktywne uczestnictwo dostaliśmy jajko dinozaura, z którego po włożeniu do szklanki z wodą miał się wykluć mały dinozaur. 

Czytaj więcej o: Dinozaury

Wulkan

2020-03-31

W tygodniu pt.” W dawnych czasach” mieliśmy możliwość dowiedzenia się min skąd bierze się sól i węgiel, jak mieszkali jaskiniowcy oraz za pomocą jakiego pisma się porozumiewali. Wyszukiwaliśmy informacje o powstaniu oraz działaniu wulkanu oraz braliśmy udział w warsztatach archeologiczno-paleontologicznych. To był niezwykły tydzień, pełen wrażeń.

Jak zrobić wulkan w domu? https://www.youtube.com/watch?v=76ZgHTw8thA

Czytaj więcej o: Wulkan

Zabawa karnawałowa

2020-03-01

8 lutego bawiliśmy się na Bajkowym Balu . Każdy z nas przebrał się za postać z bajki nie wyłączając naszych pań- pani Asia była biedronką a pani Kasia siostrą Kopciuszka. Bawiliśmy się świetnie przy muzyce, braliśmy udział w mini konkursach i zadaniach prowadzonych przez Klauna i Myszkę Miki. Na strudzonych tańcem czekał słodki poczęstunek. Do zobaczenia na zabawie za rok. 

Czytaj więcej o: Zabawa karnawałowa


Przejdź do góry