Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3
w Bolesławcu

 ul. Ceramiczna 5, 59-700 Bolesławiectel. (75) 612 13 04

Filia -ul. Dolne Młyny 42A ,59-700 Bolesławiec,

tel. (75) 612 13 03

e-mail: mpp3bc10@op.pl

Ustawienia

Wyszukiwarka

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1026299
  • Do końca roku: 25 dni
  • Do wakacji: 200 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2021-12-06

  Imieniny: Dionizji, Leontyny

Wiadomości

  Nasze przedszkole bierze udział w  projekcie:

 

 

 "DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"

 

 

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanym  przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko –  Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”. Program będzie promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. W ramach edukacji pośredniej to nauczyciele wezmą udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedzą się, jak skutecznie wyrabiać u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne. Dzieci będą szczotkowały zęby pod nadzorem, pastą i szczoteczką przekazaną każdemu dziecku indywidualnie. Zapoczątkowane w Programie działania będą kontynuowane przez nauczycieli, rodziców i opiekunów.

 

 Więcej o programie na stronie internetowe http://www.zebymalegodziecka.pl

 

 

 

 

AMBASADOR POLSKIEGO RADIA DZIECIOM  

 

Serdecznie zapraszamy do słuchania  kilkuminutowych  audycji radiowych,  które powstały w ramach projektu Ambasador Polskiego Radia Dzieciom realizowanego przez Polskie Radio S.A. we współpracy Ośrodka Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego PARTNER .   W przedszkolu wraz z dziećmi, słuchamy wybranych tzw. Krótkich Form Radiowych, czyli  kilkuminutowych audycji, mających na celu rozbudzenie w  małych słuchaczach wyobraźni twórczej, kreatywności, pomysłowości i umiejętności językowych. Mamy nadzieję, że  przedszkolakom dostarczą one inspiracji do nauki i zabawy.

 

         Możliwe jest również odsłuchanie audycji archiwalnych, np. w przypadku pominięcia programu nadawanego na żywo. Materiały  można odsłuchać już następnego dnia po emisji, wchodząc w zakładkę „Audycje” na stronie internetowej (http://www.polskieradio.pl/18,Radio-dzieciom/4474,Audycje). 

 

Słuchaj na stronie internetowej:

 

 

SŁUCHAJ "RADIA DZIECIOM" GDZIEKOLWIEK JESTEŚ
 

 

 

 

AKCJA CHARYTATYWNA

Od początku września 2015r nasze przedszkole włączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek

dla chorego Mateusza z Fundacji ,,Zdążyć z Pomocą’’.

W miesiącu październiku przekazaliśmy na ten cel osiem worków zakrętek. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za aktywny udział . 

Akcja trwać będzie do końca roku szkolnego, czyli do wakacji. 

 

 

Od września 2014 r realizujemy program :

"Zielone przedszkola w Bolesławcu"

Celem programu jest wdrożenie dzieci

do szanowania przyrody,

zachęcenie do upiększania swojego miasta.