Dinozaury

Dnia 06 marca 2020r w naszej sali gościł student Archeologii z Wrocławia Pan Szymon Kelm. Przybliżył nam,na czym polega praca archeologa ( badacza przeszłości człowieka na podstawie tego co znajdzie min w ziemi) oraz praca paleontologa( badacza życia dinozaurów). Mogliśmy obejrzeć mnóstwo przedmiotów, które miały bardzo wiele lat, min łuk i strzały z różnymi grotami, róg bawoła, który przerobiony został na naczynie, noże, naczynia,sztućce oraz sakiewki ze skóry. W drugiej części spotkania mieliśmy warsztaty. Na różnych stanowiskach wcielaliśmy się w role badaczy, naukowców i odkopywaliśmy w piasku biżuterię ( jak archeolog), figurki dinozaurów, kości szkieletu dinozaura( jak paleontolog). Robiliśmy także odciski stóp dinozaurów, które mogliśmy wziąć na pamiątkę do domu. Spotkanie było wyjątkowo ciekawe, ponieważ rzadko mamy możliwość oglądania i dotykania przedmiotów, które mają ponad 100 lat . Na koniec serdecznie podziękowaliśmy Panu Szymonowi i jego pomocnikowi Michałowi a za aktywne uczestnictwo dostaliśmy jajko dinozaura, z którego po włożeniu do szklanki z wodą miał się wykluć mały dinozaur.