• Do wakacji: -2 dni

Niedziela, 2017-06-25

Imieniny: Łucji, Witolda

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Wiadomości

Nasze przedszkole bierze udział w  projekcie:

"DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanym  przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko –  Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”. Program będzie promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. W ramach edukacji pośredniej to nauczyciele wezmą udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedzą się, jak skutecznie wyrabiać u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne. Dzieci będą szczotkowały zęby pod nadzorem, pastą i szczoteczką przekazaną każdemu dziecku indywidualnie. Zapoczątkowane w Programie działania będą kontynuowane przez nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Więcej o programie na stronie internetowe http://www.zebymalegodziecka.pl

AMBASADOR POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Serdecznie zapraszamy do słuchania  kilkuminutowych  audycji radiowych,  które powstały w ramach projektu Ambasador Polskiego Radia Dzieciom realizowanego przez Polskie Radio S.A. we współpracy Ośrodka Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego PARTNER .   W przedszkolu wraz z dziećmi, słuchamy wybranych tzw. Krótkich Form Radiowych, czyli  kilkuminutowych audycji, mających na celu rozbudzenie w  małych słuchaczach wyobraźni twórczej, kreatywności, pomysłowości i umiejętności językowych. Mamy nadzieję, że  przedszkolakom dostarczą one inspiracji do nauki i zabawy.

Możliwe jest również odsłuchanie audycji archiwalnych, np. w przypadku pominięcia programu nadawanego na żywo. Materiały  można odsłuchać już następnego dnia po emisji, wchodząc w zakładkę „Audycje” na stronie internetowej (http://www.polskieradio.pl/18,Radio-dzieciom/4474,Audycje).

Słuchaj na stronie internetowej:

SŁUCHAJ "RADIA DZIECIOM" GDZIEKOLWIEK JESTEŚ

AKCJA CHARYTATYWNA

Od początku września 2015r nasze przedszkole włączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek

dla chorego Mateusza z Fundacji ,,Zdążyć z Pomocą’’.

W miesiącu październiku przekazaliśmy na ten cel osiem worków zakrętek. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za aktywny udział .

Akcja trwać będzie do końca roku szkolnego, czyli do wakacji.

Od września 2014 r realizujemy program :

"Zielone przedszkola w Bolesławcu"

Celem programu jest wdrożenie dzieci

do szanowania przyrody,

zachęcenie do upiększania swojego miasta.