Wtorek, 2017-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Jesteś tutaj: Start / Nasze przedszkole / O nas / O nas

O nas

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3 powstało w roku 1952, jako jedna z pierwszych placówek w mieście Bolesławiec i do roku 2002 mieściło się w przystosowanej dla potrzeb przedszkola przedwojennej wilii. W roku 2002 siedzibą przedszkola stały się zmodernizowane i przystosowane dla małych dzieci pomieszczenia Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Ceramicznej 5, gdzie mieszczą się obecnie dwa oddziały dzieci 3-4 i 5-6 letnich. Przy przedszkolu znajduje się piękny, ogrodzony i dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci.

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3 posiada Filię, która zlokalizowana jest na Osiedlu Staszica, przy ulicy Dolne Młyny 42a. Jest to budynek z dużym ogrodzonym terenem zielonym - placem zabaw dla dzieci. Filia przedszkola została otwarta w 1994 roku, głównie z zamierzeniem przygotowywania dzieci do podjęcia edukacji szkolnej, w związku z czym była to placówka 5-cio godzinna z grupami dzieci 6 letnich, tzw. ,,zerówkami". W 2006 roku stworzono możliwość uczęszczania wychowanków od 3 do 6 roku życia na pełny pobyt. W chwili obecnej przedszkole dysponuje trzema przestronnymi i dobrze wyposażonymi salami zajęć, salką do zajęć ruchowych (suchy basen, duże klocki modułowe, itp.) i salkami do zajęć dodatkowch, co przyczynia się do wszechstronnego rozwoju naszych wychowanków.

Obydwie placówki cieszą się dobrą opinią wsród rodziców.

Nasze atuty to:

- lokalizacja z dala od ruchliwych ulic,

- życzliwa atmosfera sprzyjająca zabawie i pracy,

- wykwalifikowany personel wspólodpowiedzialny za przedszkole

i to co się w nim dzieje,

- dbałość o wszechstronny rozwój dziecka,

- atrakcyjne zajęcia,

- uroczystości na wysokim poziomie artystycznym,

-dyrektor sprawnie zarządzający

i zaangażowany w życie przedszkola,

-dobra wspólpraca z rodzicami,

którzy są współautorami życia przedszkola.

" Naszym największym dobrem

jest dobro dziecka,

przygotowujemy je

do odnoszenia sukcesów

i radzenia sobie z trudnościami. "

Pracujemy w kierunku wspomagania i ukierunkowania rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Staramy się, aby dzieci były aktywne, radosne, koleżeńskie i otwarte na innych.