Poniedziałek, 2018-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody

Jesteś tutaj: Start / MISIAKI / ADAPTACJA

ADAPTACJA

Dla wielu dzieci rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w ich życiu. Oznacza pierwsze kontakty z dużą grupą rówieśników, rozstanie się z najbliższymi osobami, zaistnienie i funkcjonowanie w nowym środowisku.
Aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy podczas pierwszych dni pobytu w przedszkolu już od kilku lat prowadzone są w naszej placówce zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych przedszkolaków.

Pierwsze spotkanie odbyło się 21 sierpnia 2018r i miało charakter zapoznawczy – wspólnie z Supełkiem dzieci i ich rodzice, a także dziadkowie zwiedzili przedszkole, wysłuchali bajki pt. „Wkrótce będę przedszkolakiem”, a także uczestniczyli w wesołej zabawie przy muzyce z chustą animacyjną i balonami – nadmuchanym przez rodziców. Na koniec dzieci kolorowały obrazek z wybranym przez siebie balonikiem, który następnie rodzice wieszali na wystawę.

Drugie spotkanie odbyło się 28 sierpnia 2018r. pod hasłem „Wesołe zabawy z Supełkiem”, było czarowanie i odgadywanie zawartości pudełka, wybieranie znaczka rozpoznawczego i ozdabianie go wspólnie z rodzicami. utrwalenie wierszyka „Niedźwiadek” i zabawa taneczna pt. „Tu paluszek”. Dużą frajdą dla dzieci była zabawa w suchym basenie z piłeczkami.

Nasze spotkania odegrały ogromną rolę w budowaniu pierwszych pozytywnych obrazów przedszkola i pracującego w nim personelu.