• Do wakacji: WAKACJE!!!

Niedziela, 2017-08-20

Imieniny: Bernarda, Sabiny

Pieczemy świąteczne pierniczki

W grudniowy mroźny dzień przedszkolaki z grupy  „Pszczółek” postanowiły umilić sobie czas oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i upiec  pierniczki. Nasi mali kucharze  zgromadzili potrzebne składniki do wypieku korzennych ciasteczek i z pomocą pań krok po kroku wykonywali instrukcje ze sprawdzonego przepisu, a gdy ciasto było już gotowe można było wałkować i wycinać wszelakie wzory. Po zakończonej pracy pierniki trafiły do piekarnika, a świąteczny zapach unosił się w całym przedszkolu. „Pszczółki” oczywiście spróbowały swojego wypieku, ale postanowiły zostawić część pierników dla rodziców w ramach świątecznej niespodzianki, dlatego też kolejny dzień w przedszkolu upłynął im na lukrowaniu i ozdabianiu swych słodkich prezentów, które tuż przed Wigilią trafiły do ich domów.

Więcej zdjęć na naszym facebooku