Sobota, 2017-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono - na znak tego, że wszyscy chcą, aby nasza planeta była czysta, zielona i wesoła. Świętowanie rozpoczęło się od zaśpiewania wspólnie piosenek„ Ziemia nasz dom”, "Ekostrażnicy". Kolejnym punktem spotkania był turniej ekologiczny, w którym uczestniczyły dzieci z wszystkich grup. Było dużo zadań, zagadek z zakresu ekologii, ale nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych. Dzieci dzielnie walczyły o zdobycie punktów. Na zakończenie rozdane zostały drobne upominki. Oprócz wspólnych zabaw, w każdej grupie dzieci wykonały plakaty, rysunki związane z Dniem Ziemi. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, uśmiechu, który na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.