OBCHODZIMY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

26.02.2016r odwiedziła nas p. Grażyna Hanaf, autorka powieści dla dzieci, m.in. "Garbuska", którą panie czytały nam przez kilka dni po obiedzie. 21.02 obchodzone są  "Dnia Języka Ojczystego" i stąd pomysł, żeby odwiedził nas ktoś kto zajmuje się zawodowo pisaniem w języku ojczystym. Pani Grażynka nie przyszła sama, przyprowadziła ze sobą krowę - pacynkę, która bardzo nas rozśmieszała. Rozmawialiśmy z p. Grażynką na temat marzeń a później przelaliśmy je na papier w postaci pięknych rysunków. Pani Grażynka podeszła do każdego z nas , porozmawiała z nami przez chwilę o naszych wizjach i postawiła nam pieczątkę z sylwetką Garbuski. Na zakończenie mieliśmy dla autorki niespodziankę. My też, kilka dni wcześniej, bawiliśmy się w pisarzy i napisaliśmy bajkę pt:"Bury Miś", którą również samodzielnie zilustrowaliśmy. Zszytą i oprawioną bajeczkę wręczyliśmy naszemu gościowi. To było bardzo miłe spotkanie.