ODWIEDZINY W SZKOLE

Dnia 8 stycznia 2016 roku wybraliśmy się do biblioteki szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu. W czasie spotkania pani bibliotekarka zapoznała nas z miejscem , gdzie wypożycza się książki - wypożyczalnią, a także czytelnią W czytelni z dużą uwagą wysłuchaliśmy bajki pt. „ Królewna i żaba”, którą zaprezentowały uczennice z klasy 5 a – Magdalena Szczygielska i Simona Kośmicka.

Pani ze świetlicy oprowadziła nas po szkole. Obejrzeliśmy Izbę Pamięci szkoły, świetlicę szkolną i uczestniczyliśmy w zajęciach klasy 1d z tzw. „czarodziejskim dywanem”, na których wykorzystano nowoczesną technologię multimedialną. Wirtualnie chodziliśmy po wodzie, odgarnialiśmy liście, tworzyliśmy muzykę i tropiliśmy zwierzęta – tym samym odwiedziliśmy 4 pory roku. Przez chwilę poczuliśmy się jak uczniowie siedząc w ławce i przymierzając tornister, a także rysując białą kredą śniegowe kule.